Pages Menu
Categories Menu

Antywirus

Antywirus

Antywirus

Podstawą dobrze działającego sprzętu komputerowego jest przede wszystkim jego odpowiednie zabezpieczenie, przez co konkretnie rozumie się chociażby zapewnienie naszej maszynie już od samego początku jej użytkowania wysokiej jakości programu antywirusowego. Pozwala to przede wszystkim na zabezpieczenie na wypadek, gdyby doszło do ataków ze strony hackerów czy wysyłania przez nich szkodliwych dla dysków komputerowych wirusów. Musimy wiedzieć, że solidne programy antywirusowe opierają się na dwóch podstawowych modułach takich które będą działały jako niezależnie działające, zupełnie odrębne skanery.

Musimy wiedzieć, że inwestycja w ten rodzaj programu jest niczym innym jak zupełnym standardem. Antywirus powinien mieć także opcję indywidualnego poboru aktualizacji. Warto pamiętać, że to program, który musi być podstawą w sferze pracy naszego komputera. Dodatkowo przybliżmy również po części pojęcie wirusa komputerowego. Co to tak na dobrą sprawę jest? Wirusy przesyła się przez Internet, co sprawia, że niszczone są sprzęty komputerowe a w konsekwencji tego może dojść do całkowitego spalenia dysków i konieczności po prostu zakupienia kompletnie nowych maszyn. Nie zapominajmy, że ten rodzaj szkód wyrządzonych na komputerze w zależności od typu wirusa może być albo trwały, albo tymczasowy.

Działanie wirusa opiera się przede wszystkim na destrukcji. Warto wspomnieć, że trzeba od razu oddać komputer do serwisu komputerowego. Być może specjaliści będą w stanie coś nam zaradzić. Istnieje szeroki zakres rozlicznych wirusów komputerowych, do jakich zalicza się programy takie jak programy zarażające pliki, konie trojańskie, bomby logiczne, robaki. Jeszcze co innego to klasyfikacja wirusów opierająca się na podziale na wirusy na nośnikach CD Rom, dyskietkach, dyskach twardych, przenośnych pamięciach typu pendrive, druga kategoria to wirusy, jakie doczepiają się do programów wykonywalnych.

Mowa tu programach narzędziowych, aplikacjach komercyjnych oraz programach systemowych. Następny rodzaj to wirusy przenoszone przez Internet, sieć lokalną. Jeszcze inny podział ujmuje wirusy niszczone zawarte w dokumentach, wirusy będące elementem uszkadzającym urządzenia komputerowe, wirusy kasujące procedury Bios, wirusy na dysku, psujące dane i informacje.

Artykuł dzięki: